رابطه کنترل فشار خون و سلامت بدن

کنترل فشار خون سایت آویش سلامت

فهرست مطالب

کنترل فشار خون یکی از کارهای حیاتی است که باید مرتب انجام شود طبق تحقیقات به عمل آمده و آمارهای موجود بیش از نیمی از افرادی که دچار این بیماری خطرناک هستند و از آن کلا بی خبراند و نمی دانند که مبتلا به پرفشاری خون هستند و تقریبا بین 25 تا 30 درصد از افراد بزرگسان دچار بیماری پرفشاری خون هستند.

که اگر به فکر درمان یا کنترل بیماری نباشند طول عمر خود را به خطر انداخته اند.

یکی از اقداماتی که در سطح کشور انجام شده است آگاه سازی مردم نسبت به این بیماری خطرناک است زیرا بیماری فشار خون در ابتدا هیچ علائمی از خود نشان نمیدهد و فرد متوجه وجود بیماری نمیشود ولی با آگاهی هایی که در رابطه با بیماری فشار خون بیان شده است.

اکثریت مردم به این آگاهی رسیدند که باید به صورت جدی کنترل فشار خون خود را داشته باشند و به صورت منظم و مداوم فشار خون خود را اندازه گیری کنند.

شناسایی به موقع این بیماری باعث مشود با یک درمان ساده بیماری به صورت کامل بهبود یابد ودیگر طول عمر بیمار به خطر نیافتد و دچار بیماری های جانبی دیگر نیز نمیشود.

از آنجایی که فشار خون بالا منجر به آسیب های زیادی به اندام های حیاتی میشود باید تا حد امکان فشار خون را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش داد و راه های مناسبی با توجه به شرایط فرد مبتلا به آن پیشنهاد داد.

بهترین روش درمان از نظر طب سنتی استفاده از داروهای گیاهی و مصرف خوراکی ها و مواد اورگانیک طبیعی است همچنین طب سنتی تاکید زیادی به مصرف نکردن داروهای شیمیای تا حد امکان دارد زیرا این داروها عوارض جانبی زیادی بعد از مصرف بلند مدت روی دیگر اندام های بدن به جای میگذارند.

کنترل فشار خون آویش سلامت

یکی از داروهایی که بسیار برای درمان و کنترل فشار خون و داشتن یک فشار خون نرمان و طبیعی توصیه میشود گیاه استویا یا شیرین برگ است که به گیاه معجزه نیز معروف است این گیاه از ترکیبات بسیار مهمی تشکیل شده است .

و علاوه براین که میتواند درمان کننده فشار خون بالا باشد برای درمان بسیاری از بیماری ها از قبیل سرطان ، دیابت ، کبد چرب (که مانند فشار خون بالا عده ی زیادی از مردم گرفتار آن هستند) و اضافه وزن را نیز درمان میکند.

یکی از کارهای مهمی که گیاه استویا برای درمان و کنترل فشار خون انجام میدهد میزان ورودی کلسیم به قلب را کنترل میکند این امر تاثیر مستقیمی روی فشار خون دارد و در واقع با این کار فشار خون را کنترل میکند.

 

مصرف گیاه استویا مطابق با شرایط هر فرد متفاوت است ولی باید این نکته راهم مدنظر داشته باشیم که زیاده روی در مصرف هر چیزی ممکن است برای ما ضرر داشته باشد .

پس در استفاده از گیاه استویا نیز باید اعتدال را رعایت کنید همچنین استفاده از گیاه شیرین برگ یا همان گیاه معجزه برای زنان باردار و شیرده توصیه نمیشود .

گیاهان دیگر زیادی در طب سنتی ایرانی برای درمان و کنترل فشار خون بالا مورد استفاده قرار میگیرند و در رابطه با مصرف آنها توصیه شده است که به صورت کامل در مقاله های قبلی راجب آن صحبت کردیم .

در این مقاله هدف ، اهمیت داشتن فشار خون نرمال در سلامتی بدن است فشار خون طبیعی باعث طول عمر بیشتر میشود ولی برعکس فشار خون بالا عوارض زیادی به دنبال دارد .

 

عوارض فشار خون بالا بر روی بدن و کنترل فشار خون

کنترل فشار خون شرکت آویش سلامت

با توجه به تحقیقات انجام شده و آمارهای جهانی فشار خون بالا سلامت مغز و قلب ، عروق و همچنین کلیه ها را به شدت به خطر می اندازد .

از بین بیماری های جانبی که فشار خون بالا به همراه دارد میتوان به موارد زیر که از اهمیت بالاتری برخوردار هستند اشاره کرد.

• بیماری های قلبی و عروقی ناشی از فشار خون
• سکته و ایست قلبی
• سکته مغزی
• بیماری ها و نارسایی های کلیوی
• مشکلات بینایی و کوری
• آسیب به عروق شریانی یا همان سرخرگ
• اختلالات در عملکرد های جنسی

فشار خون بالا میتواند بدون هیچ علائم و سر و صدایی سالها مخفیانه به اندام های داخلی بدن آسیب وارد کند و همین امر رفته رفته کیفیت زندگی را کاهش میدهد و روی طول عمر و سلامتی فرد به صورت مستقیم اثر میگذارد.

در حالی که این قاتل خاموش را به یک چکاپ مرتب و اندازه گیری فشار خون میتوان به راحتی تشخیص داد و در پی درمان بود و به راحتی این بیماری خطرناک را در ابتدا درمان کرد و از شرش خلاص شد .

ولی اگر فرد مبتلا از بیماری خود آگاه نباشد به مرور زمان این بیماری مرموز دیگر اندام ها را گرفتار کرده و بعد از گذر زمان آسیب های جبران ناپذیری را به بدن وارد میکند .

همانطور که در بالا اشاره شد بیماری های جانبی که از پرفشاری خون ایجاد میشوند نیاز به درمان های وسیع تر و نیاز به صرف هزینه و زمان بیشتر دارند تا بهبود یا درمان شوند .

کنترل فشار خون یک امر بسیار مهم است و  برای اینکه خیلی راحت بتوان جلوی ابتلا به بیماری های خطرناکی مانند مشکلات بینایی و نارسایی های کلیوی و همینطور بیماری های قلبی و عروقی را گرفت باید قبل از هر چیز کنترل فشار خون خود را به دست بگیرید .

و به صورت منظم به مراکز بهداشتی مراجعه کرده و خواستار اندازه گیری فشار خون خود شوید و بتوانید بلافاصله آن را درمان کنید . راه های درمان برای بیماری پر فشاری خون بسیار است ولی یکی از موثر ترین راه ها درمان فشار خون با استفاده مداوم از کنسانتره استویا یا همان شیرین برگ است.

 

یک پاسخ بنویسید

فهرست مطالب