درمان خانگی فشار خون در کمترین زمان

درمان خانگی فشار خون بالا سایت آویش سلامت

فهرست مطالب

درمان خانگی فشار خون چیست و چگونه میتوانیم در خانه این بیماری خطرناک یا به اصطلاح قاتل خاموش را کنترل و درمان کنیم .

راه هایی زیادی برای کنترل و درمان صدرصد بیماری فشار خون بالا وجود دارد اما نیاز به استمرار و مداومت دارد تا بتوانید به طور کامل این غول خطرناک را شکست داد و از عوارض جانبی که به دن میزند جلوگیری کرد.

انواع درمان خانگی فشار خون

درمان خانگی فشار خون سایت آویش سلامت

بیماری فشار خون یک بیماری بسیار خطرناک است زیرا هنگامی که فرد به این بیماری مبتلا میشود هیچ گونه علائم و نشانه هایی ندارد و فرد مبتلا شده به این بیماری اصلا متوجه نمیشود که دچار بیماری فشار خون شده است و هنگامی که بیماری شدت میگیرد علائم خود را نشان میدهد .

و به مرور زمان بیماری های جانبی دیگر را با خود به همراه می آورد ولی اگر به صورت مداوم سلامتی بدن خود را چک کنیم احتمال ابتلا به این بیماری به صفر میرسد .

ولی اگر فردی دچار بیماری فشار خون شود میتواند با رعایت نکات گفته شده و انجام کارهای لازم بیماری فشار خون را کنترل و درمان کرد و حتی از ابتلا شدن به بیماری های جانبی نیز کاملا جلوگیری کرد.

راهکارهایی که میتوان برای کنترل و درمان این غول خطرناک استفاده کرد شامل

استفاده از داروهای گیاهی در مدت درمان به صورت مداوم یک سری داروهای گیاهی و اروکانیک وجوددارند که با استفاده از آنها میتوان بیماری را کاملا کنترل و درمان کرد .

و به نتیجه های خیلی عالی رسید گیاهانی که برای درمان خانگی فشار خون مناسب هستند :

1. پونه گوهی : برای درمان این بیماری بسیار مفید و کارآمد است .پونه گوهی دارای موادی به نام کارواکرول است که برای درمان بسیار مفید است و در پایین آوردن فشار خون بسیار مناسب است.

پونه کوهی شامل پتاسیم نیز میباشد که درمان فشار خون نیز مفید است هر چند استفاده از این گیاه معطر ضرری ندارد ولی استفاده بیش از حد آن برای زنان باردار و شیرده توصیه نمیشود .

باید به این نکته توجه کرد که استفاده از این گیاه معطر باید به صورت متعادل باشد و هر فردی با توجه به ذائقه خود میتواند از این گیاه معطر استفاده کند مثلا میتوان از آن در معطر کردن گوشت ، خورشت و یا حتی به صورت دمنوش استفاده کرد .

2. سنبل الطیب : طبق تحقیقات و پژوهش های انجام شده سنبل الطیب گیاهی است با خواص آرامش بخشی و ضد التهابی است این گیاه اثرات خوبی بر روی کنترل عصبانیت و فشار خون دارد.

و میتواند در کنترل آرامش فرد نقش خوبی داشته باشد که ارتباط مستقیمی با فشار خون دراد .

زیرا عصبانیت باعث افزایش ضربان قلب میشود که این امر ارتباط مستقیمی با بالارفتن فشار خون دارد .

سنبل الطیب یک گیاه آرامش بخش است که برای کاهش درد های عضلانی و افسردگی و همینطور کم خوابی و اختلالات خواب مورد استفاده قرار میگیرد . جالب است بدانید که طبق تحقیقات انجام شده این گیاه برای درمان چربی خون نیز بسیار مفید است .
درمان خانگی فشار خون با داروهای گیاهی
3. استویا یا شیرین برگ : گیاه استویا یک گیاه بسیار مناسب برای درمان خانگی فشار خون بالا است گیاه استویا با توجه به خاصیت های فراوانی که دارد به گیاه معجزه نیز معروف است زیرا علاوه بر اینکه میتواند فشار خون بالا را درمان کند.

بر روی دیگر بیماری ها مانند دیابت ، بیماری های کبدی ،سلامت دهان ودندان و … بسیار موثر است . طبق آمار و تحقیات و پژوهش های انجام شده توسط مراکز دانش بنیان میتوان از گیاه استویا برای درمان بسیار از بیماری ها و همینطور در داروسازی استفاده کرد .

ولی مانند تمامی داروهای گیاهی دیگر مصرف آن برای زنان باردار و شیرده توصیه نمیشود.

4. گیاه دم اسبی : بسیاری از محققان احتباس آب را یکی دیگر از علائم پر فشاری خون میدانند که به ادم نیز معروف است این بیماری باعث احتباس آب میشود .

و روی عبور خون در بین عروق تاثیر گذاشته و به قلب فشار میآورد که مصرف گیاه دم اسبی میتواند این بیماری را تا حد زیادی درمان کند و مشکل احتباس یا ادم را درمان کند تا فرد دچار بیماری پرفشاری خون نشود .

گیاه دم اسبی را میتوان با توجه به شرایط موجود بین دو تا سه بار در روز مصرف کرد .

5. گیاه قاصدک :این گیاه باعث ادرار آوری میشود که یکی از راهکارهای پایین آوردن فشار خون بالا است اما باید در مصرف این دارو اعتدال را رعایت کرد و استفاده بیش از حد آن به هیچ وجه توصیه نمیشود و میتوان با توجه به شرایط فرد بین یک تا دو فنجان در روز به صورت دمنوش از گیاه قاصدک استفاده کرد .

6. گیاه گل ساعتی: طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده در طی سال ها مشخص شده است که گیاه قاصدک برای درمان افسردگی و استرس و اضطراب بسیار مفید و موثر است و مصرف آن در افرادی که دچار پرفشار خون هستند.

باعث انبساط عروق میشود و فشار خون را با مصرف مداوم پایین میاورد ولی در استفاده از این دارو باید اعتدال را رعایت کرد .

و باتوجه به شرایط بیمار در زمان های استرس و اضطراب مصرف یک فنجان از این گیاه دارویی کافی است .و از انجایی که این داروی گیاه باعث خواب آلودگی میشود بهتر از شب ها استفاده گردد.

مواردی که در بالا گفته شد همگی درمان خانگی فشار خون بودند که میتوان در ابتدای ابتلا به این بیماری برای درمان از آنها استفاده کرد .

 

یک پاسخ بنویسید

فهرست مطالب